28 Ekim 2009

2010 Yaz trendleri!

Promostyle firmasının sunduğu 2010 yaz trendleri:
1. Tema : Yaban
Düşük teknoloji ve halk ön planda . Yeniden canlandırılan parçalar alternatif bir şekilde sunuluyor. Salaş malzemelerin kullanıldığı bir konsepti içeriyor. Basit ve grafik bir renk paleti var. Bej, mavi ve parlak kırmızı, Fransız bayrak renkleri arasında siyah da kullanılıyor.
Kadın ; 1970’lerin ikonlarından esinleniliyor. Gayrı resmi ama şık. Transparan üstler var. Aksesuarlarda , şehir şıklığı ve feminen parçalar var. Günlük giyimde; basit yaşam teması, Amerikalı çiftçiler işleniyor. Tunik, t-shirt, tulum kullanılıyor.
Erkek; Macera öyküsü var. Rahat, umursamaz , şehirde macera arayan kişiler işleniyor. Pamuklu , keten kumaşlar var.
Gençler ; Yoksul çiftçilerden esinleniliyor. Bol pantolonlar, kat kat giyilen kıyafetler.
2. Tema : Çöküş
Romantizm ve lükse yerini bırakma . Renkler ; Şık ve derin tonlarda renkler var. Uslu kız renkleri , açık yumuşak tonlar kullanılıyor. Kötü kız kardeş renkleri koyu ve siyah.
Kadın ; Siyah etkisi var. Akışkan çizgiler görülüyor. Vatka kullanımı var. Pijamalar özgürleşiyor , gündelik giyimin parçası oluyor. Umursamazlık tavrı hissediliyor.
Erkek; Klasik ve provokatif bir tarz . Şık, spor ve şehre uygun . Tabu tanımıyor.
Gençler; Baskılar önemli, yumuşak kumaşlar, peluş ve jarse kullanılıyor. Tezat ve ritim önemli. Kullanılmış havası olan kıyafetler var. Aksesuarlarda denim var.
3. Tema : Postit
Minimalizm performans detayları ile biçimleniyor. Tüketim alışkanlıkları değişiyor.Renkler ; Taze , canlı renk skalası var. Turuncu , yeşil, haki, kahve. Pastel ve florosan tonlar var. Parlak siyah dikkat çekiyor.
Kadın ; Aktif. 1980’lerin esintisi var. Örme ve dokumada kullanım kolaylığı olmasına özenilmiş. Erkek ceketini andıran ceketler var. Spor giyim ve şehir giyimi birleşiyor. Rahat giyim ön planda.Aksesuarlar ; Geometrik. Şekiller var. Büyük çantalar .
Erkek ; Rahat , şık , şehirli, sportif giyim bir arada. Pastel renkler hakim.
Genç ; Modern teknikler, büyük gibi görünen oversize kıyafetler , tozluklar , pançolar , çift yönlü teknik kompozisyonlar var. Neon ve nötr renkler .
4. Tema : Dalga
Su kültürü. Kilit ekolojik konular. Klasikler canlandırılıyor. Yalınlık ve basitlik var. Doğadan, ışıktan ilham alınıyor. Geleneksel ve modern öğeler bir arada. İyilik kavramına vurgu var. Renkler ; Belli belirsiz renkler. Toz biçimli , kil gibi buğulu renkler , derin siyah mor ve zeytin yeşili ile kullanılıyor.
Kadın ; Organik malzemeler. Rahat şekiller. Asimetrik biçimler. Hacimler büyük.Aksesuarlar ; Yumuşak tasarım, akıllı çizgiler , aşınmış ahşap , biçimsiz bilezikler, pleksi ya da cam topuklar. Günlük giyimde örme , romantik retro denizci tarzı. Geleneksel paltolara dönülüyor.
Erkek ; Hafta sonu havasında. Akıcı , minimal grafikler , Japon tarzı . Eski moda çizgiler, romantik görünümlü. Aksesuarları rahat . Gazeteci çantası kullanılıyor.
Gençler ; Hacim var. Denizci tarzı . Çıkarılabilir pantolon askıları var

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınızı bekliyorum